Fiński design

Fiński design

52001080_851693171840700_5798361026768404480_n
Przykład użytkowego designu marki Marimekko.

Miłość i zachwyt do fińskiego designu, a w szczególności do marki #MARIMEKKO pojawiła się u mnie już kilka lat temu🖤

Odwaga w kolorystyce, wzorach, która przekłada się na oryginalność to filary, które dały Marimekko rozpoznawalność na całym świecie.

009043-001_900_1547096770
Tu jedna z kluczowych tkanin symbolizujących markę Marimekko.

Nie jedna firma pozazdrościłaby im tej młodzieńczej odwagi i kolorystycznego buntu w tworzeniu swoich unikatowych produktów, które pomimo tego, że są tworzone z niezwykłą dbałością o detale są przeznaczone do masowego użytku.

Produkty tej marki możemy kupić w wielu sklepach, często są to jednak lekko okrojone kolekcje lub tylko wybrane produkty.

Najlepiej jest odwiedzić królestwo Marimekko, czyli firmowy salon, gdzie wszystko począwszy od wyboru miejsca, specjalnego óswietlenia po aranżację produktów zostało przemyślane i stworzone specjalnie dla komfortu i wygody swoich klientów i odbiorców.

uniqlo_x_marimekko
Salon Marimekko w Helsinkach.

Już od dawna planuje swoją pierwszą wizytę w ich firmowym sklepie w Berlinie, czekam tylko na odpowiedni moment.

Fińska marka jako skandynawski gigant już nie tylko designu użytkowego, zaczęła produkować również tkaniny i wykorzystywać je w branży modowej.

unilqo_x_marimekko_2
Kolekcja odzieży kobiecej stworzona przez Marimekko.

Koko-Look-Book-Stylized-1
Modelki, o normalnych rozmiarch prezentujące nową kolekcję.

Przyznaję, że wizyta w jednej z ich fińskich pracowni druku to jedno z moich marzeń. Myślę, że zobaczenie na żywo jak powstają te piękne tkaniny jest czymś niesamowitym dla każdegoo kto chodź w małym stopniu pokochał tę markę.

Tu link do jednej z hal produkcyjnych w Finlandii, gdzie powstają tkaniny:
https://www.youtube.com/watch…

063267-190_10_1516201926
Tkaniny Mariemekko.

Co więcej ta marka od dawna w swoich kamapaniach reklamowych, spotach przekonuje do ekologicznych rozwiązań, co podyktowane jest troską o środowisko naturalne i naszą planetę. Bardzo umiejętnie tworzą reklamy, które traktują wszystkich obywateli tej planety jako równych bez względu na płeć, wygląd czy kolor skóry.

Osoby zaangażowane w tworzenie tej marki to świadomi ludzie, którzy chcą nam pokazać jak zacząć bardziej świadomie żyć, zaczynając od przedmiotów codziennego użytku.

Pokazują, że przedmiot lepszej jakości wykonywany często z większą starannością nie tylko jeśli chodzi o jego wygląd ale przede wszystkim o funkcjonalność da nam więcej, będzie bardziej użyteczny. Tym samym nie zaśmieci naszej przestrzeni, która często wypełniona jest przemiotami, któe bez użytecznie zdobią nasze mieszkalne wnętrza.

010_2_66947_12
Zastawa stołowa - Marimekko.

Firma stawia na ruch minimalizmu w życiu codziennym i na zmniejszenie ilości przedmiotów jakie nas otaczają.

W takim świecie myśle, że bardzo przyjemnie by się żyło.

życzę pięknego oglądania :)

PB_marimekko_summer2016_mint_0875_79382
Aranżacja stołu w salonie Marimekko.

Musto Studio Projektowe

Musto Studio Projektowe

Wrocław
Studio projektowe to nie tylko projektanci i graficy ale też programiści i spece od druku. Cenimy sobie: jakość, wiedze, detal, kreatywne podejście, nowe technologie