Ticino pełne słońca - zaczynamy

Ticino pełne słońca - zaczynamy

Na początku trzeba zapytać po co powstał ten blog?

Uczciwie muszę przyznać , że jest on dla wszystkich mniejszych i większych podróżników po Italii. To nie przewodnik po miastach ani po włoskich przepisach. To moja opowieść o tym różnorodnym kraju, który ma dużo pozytywnych cech, ale również swoje problemy i bolączki.

Do założenia pamiętnika/bloga jak to zwykle bywa namówiła mnie bliska koleżanka, która z przyjemnością słuchała moich wywodów telefonicznych na tematy dotyczące głównie różnic życia za granicą a w szczególności życia w słonecznej Italii. Nie zawsze jest aż tak słoneczna, ale bywa naprawde piękna i zaskakująca.  

Zacznijmy jednak od początku ... na pewno jesteście ciekawi jak tu trafiliśmy?

Nasza decyzja o przeprowadzce do Włoch była zaplanowana, ale i tak nie odbyło się bez niespodzianek. Organizując nasze nowe życie w Italii szukałam wielu informacji w internecie począwszy od wynajmu mieszkania, po kursy językowe, jedzenie, kulturę i zwiedzanie.

Z tego słyną Włochy jednak nie od razu udało mi się znaleźć odpowiedź. Wiele razy po omacku błądziłam po stronach, forach internetowych. Zaprowadziło mnie to w różne dziwne czeluście internetu o których nie wiedziałam, że istnieją. Na pewno to kwestie po cześci nie znajomości języka włoskiego, ale też sporego bałaganu informacyjnego w sieci.

Ludzie idą na skróty, opisują tylko te miejsca które już są znane, oblegane wręcz przez tyrystów. A według mnie to co nieoczywiste jest piękne i warte zobaczenia. Trzebatzam tylko dotrzeć.

Mam wrażenie, że w promowaniu i opisywaniu swojego pięknego i bardzo różnorodnego kraju włosi mają duże... oj bardzo duże braki.

Zacznijmy jeszcze raz...Ach ta Lombardia!

Od ponad roku nasza mała rodzina mieszka w północnych Włoszech w regionie Lombardii (rejon Ticino). Jest to północna część Włoch położona bardzo blisko granicy ze Szwajcarią, gdzie piękna włoska natura miesza się z pobliskimi szwajcarskimi wioskami. Rejon Ticino to najcieplejsza część północnych Włoch, często określana jako miejsce z umiarkowanym i łagodnym klimatem. Znajdziemy tu egzotyczną roślinność, typową dla południowego klimatu - palmy i drzewka pomarańczy czy granatów.

Tworzę przewodnik po Włoszek dla tych którzy chcą zwiedzać inaczej.

Pojawi się trochę górskich szlaków, małych uroczych miast i miasteczek. Relacje z nadmorskich miast ale również spora dawka informacji o włoskich jeziorach. Mieszkam w tej części Włoch gdzie jezior jest pod dostatkiem. Sami się o tym przekonacie.

To nie będzie tylko mój zapis/ pamiętnik, zbiór wypraw po tej części Włoch, ale mam nadzieję, że będzie również przydatny dla Was. Będzie garścią informacji od tego jak dojechać, gdzie zaparkować, jak zwiedzać i co zwiedzać w danym miejscu.

Niby oczywiste, ale nie zawsze!

Na internecie jest wiele informacji o typowych i umówmy się trochę banalnych miejscach na mapie Włoch, a te perełki mam wrażenie, że nadal są mało opisane.

Przygotujcie się, że będzie dużo nieoczywistych miejsc, ale też również trochę typowych atrakcji potraktowanych w nieco inny sposób. Każdy zwiedza na swoich warunkach, pokażę Wam nasz!

Przy wybieraniu miejsc na wyprawę musimy zawsze brać pod uwagę naszego psa. Nasza już 14 letnia sunia, która nie zawsze lubi hałas, gwar i nieznane miejsca. Musimy sobie ale również jej to wszystko dawkować, tak aby była to przyjemność, a nie męka. Myślę, że każdy wie o czym mówię...

Jeśli Wam się spodobało ZAPISZCIE się do newslettera

i śledzxie mnie w siecie.

Niebawem nowy wpis.

Chodźcie do mnie, przeczytacie trochę o słonecznej Italii moim okiem.

Znajdziecie mnie pod tym adresem.

#ticino_pelne_slonca

#italia#ticino_pelne_slonca#wlochy#podroze#viaggiare#podrozezpomyslem

#pieswpodrozy#travel